Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Модерна бајка,нова претстава на Драмското студио Цвет 75

Модерна бајка,нова претстава на Драмското студио Цвет 75

Сподели

Модерна бајка,нова претстава на Драмското студио Цвет 75 .


Oваа претстава за деца ќе биде прикажана на 11 .12.2019 во ОУ Христо Узунов, за учениците во 10 и 30 и во 16 и 30часот.Ова е добропознатата бајка за заспаната убавица, но со нови елементи. Покрај ненадејните пресврти,лутината на самовилата,одмаздата,љубовта присутна е и актуелната тема или модерен проблем а тоа е загадувањето на околината.Чувањето на природата, грижата за неа е исто така важна за среќниот крај на бајката..Низ неа ќе не водат младите учесници на Драмското студио Цвтет 75 Охрид: Сара Петкоска, Лина Боцеска, Мила Милошеска, Јон Ѓорѓиевски, Софија Стефановска,Анѓела Ивановска,текст Снежана Стефановиќ,под менторство на Драгана Боцеска.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK