Вто01282020

Последна промена06:35:23 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Охрид како во бајка, блеска во новогодишен сјај

ФОТО: Охрид како во бајка, блеска во новогодишен сјај

Сподели

Охридската чаршија и плоштадот Св. Климент Охридски блеснаа во новогодишен сјај. Накитени со новогодишни реквизити се и останатите делови од централното градско подрачје, кружните токови и главните  сообраќајници во градот.

 

Градот е како во бајка..... 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK