Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец „заработи“ кривична за насилно однесување

Охриѓанец „заработи“ кривична за насилно однесување

Сподели

Кривична за охриѓанец, насилно се однесувал кон согрѓанин. 

 

-На 11.12.2019 година во 02.40 часот, во СВР Охрид приведен е А.С.(35) од Охрид кој претходно на улицата „8 септември“ го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и насилно однесување кон Д,М.(42) од Охрид. По целосно документирање на настанот, против А.С. ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK