Саб09192020

Последна промена10:23:34 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид утре ќе се прости со Јана

Охрид утре ќе се прости со Јана

Сподели

33 годишната Јана Арсовска од Охрид ќе биде погребана утре на градските гробишта во 12 часот. 

 

Посмртните останки ќе бидат изложени во капелата од 11 до 12 часот, информираат од погребалното претпријатие „Мирен сон“.  Завршија подготвителните процедури за погребот и синоќа нејзиното тело беше донесено од Солун во Охрид.

Убавата Јана пред два дена ја загуби битката со ракот.  По долго боледување и борба со редок вид на рак  замина  храбрата охриѓанка, со позитивна мисла и посебен дух.

Ќе ја паметиме како прекрасна личност полна со ентузијазам и љубов. Јана блескаше со позитивна енергија и желба за живот. 

Почивај во мир драга Јана! До нашето следно видување! 

С.Р. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK