Саб09192020

Последна промена09:09:47 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Општинската администрација на чело со градоначалникот го „светнаа“ Охрид

Општинската администрација на чело со градоначалникот го „светнаа“ Охрид

Сподели

Градоначалникот, Константин Георгиески заедно со општинската администрација претпладнево се вклучи во акцијата  за чистење на отпад и разубавување на животната средина.

Градоначалникот чистеше на локација во населбата Св. Стефан во крајбрежниот дел. Денеска на различни локации во Охрид чистеа и вработените во охридските јавни претпријатија.

Акцијата за чистење   се спроведува во сите општини на територијата на државава со цел подигање на јавната свест за заштита на животната средина.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK