Сре08122020

Последна промена11:40:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ново раководство на СВР Охрид

Ново раководство на СВР Охрид

Сподели

Нови назначувања на 15 припадници на МВР на различни раководни позиции.

Процесот на смена на раководните кадри на МВР започна вчера ,  а пред и официјално да бидат објавени нивните имиња, Владата на затворена седница ќе треба да донесе одлука за промена на систематизацијата на работните места во МВР.

Од она што со сигурност се знае е дека има промени на началниците на осумте главни сектори на МВР во Скопје, Охрид, Тетово, Штип, Струмица, Битола, Велес и Куманово како и промена на раководните позиции во Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за внатрешна контрола и професионална стандарди, новата интервентна единица на полицијата како и првиот човек на Секторот за информатички технологии во МВР каде што се чуваат базите на податоци.

Во Охрид на местото на Сашо Смилески неофицијално е назначен инспекторот Илија Милески.  Милески е од Велгошти,  а досега беше инспектор во одделот за наркотици.  Важи за коректен, ревносен, амициозен и ажурен службеник. 

Денес се очекува официјалното назначување. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK