Сре07152020

Последна промена08:31:02 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Повреден тракторист кај Опеница

Повреден тракторист кај Опеница

Сподели

Повреден жител на Опеница во сообраќајка со трактор.

 

-„На 13.01.2020 околу 13.00 часот во с.Опеница, охридско, Б.В.(56) од с.Опеница, додека управувал трактор без регистарски таблички, изгубил контрола над тракторот и паднал во провалија. Во незгодата, Б.В. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во болницата „Свети Еразмо Охрид“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид“, информираат од МВР.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK