Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид И општинарите го „свртија парето“

И општинарите го „свртија парето“

Сподели

Традиционалното одбележување на Василица во локалната самоуправа, годинава најсреќно беше за Илија Козомора и Јане Баткоски, кои се новите кумови.

 

Манифестацијата ја одбележа и пензионирањето на еден од кумовите, Весна Митреска, на која старите кумови во име на сите вработени и посакаа долговечен и среќен пензионерски живот, што беше поздравено со аплауз од присутните.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK