Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Поради магла пренасочени и откажани летови од охридскиот аеродром

Поради магла пренасочени и откажани летови од охридскиот аеродром

Сподели

Поради густата  магла пренасочени и откажани летови од охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“. 

Прв пат оваа сезона се случува поради магла да бидат откажани или пренасочени летови од охридскиот аердром. 

За полетување е откажан летот за Дортмунд, денес во 11 50ч , а за слетување е пренсочен на скопскиот аеродром летот во 11 20 ч  исто така од Дортмунд. 

Од ТАВ аеродроми ги упатуваат патниците да го следат официјалниот сајт на аеродромот за сите информации во однос на полетување и слетување. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK