Саб09192020

Последна промена10:23:34 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Се развеаја Богојавленските знамиња

ФОТО: Се развеаја Богојавленските знамиња

Сподели

По повод големиот христијански празник Богојавление Водици, екипите на општинските јавни претпријатија денеска извршија украсување на чаршијата и улиците во центарот на Охрид со верски и државни знамиња.

Исто така во рамки на предвидените активности во пресрет на празникот, поставени се и украсни знаменца на неколку локации.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK