Нед03292020

Последна промена06:49:24 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ограбена аптека во Охрид

Ограбена аптека во Охрид

Сподели

Полицијата го бара сторителот.

Синоќа во 20 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во аптека на булеварот .„Туристичка“ во Охрид, едно лице упатило закана кон вработената по што и одзел пари од касата.
-На местото на настанот, по овластување на Јавен обвинител, увид извршија полициски екипи. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK