Сре09232020

Последна промена10:25:30 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пронајдено безживотно тело во Климештани

Пронајдено безживотно тело во Климештани

Сподели

Починатиот имал повреди на главата.

Вчера околу 10 часот, во СВР Охрид пријавено е дека во куќа во селото Климештани. општина Дебарца, пронајде е починат С.Б.(59) од истото село. Од страна на лекар од Итната медицинска помош, констатирани се повреди во пределот на главата.
Според портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски,  „увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи а по наредба, врз телото денеска ќе биде извршена обдукција. СВР Охрид презема мерки за расветлување на настанот“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK