Сре09232020

Последна промена10:25:30 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Петар Рупе по петти пат го фати Светиот крст во Охрид

Петар Рупе по петти пат го фати Светиот крст во Охрид

Сподели

  Петар Рупе од Варош  е среќниот фаќач на Светиот крст во Охридското езеро.

Триесетгодишниот Петар по петти пат беше најбрз и највешт меѓу стотиците капачи.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK