Сре09232020

Последна промена10:25:30 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Поволна безбедносна состојба за Водици во Охрид

Поволна безбедносна состојба за Водици во Охрид

Сподели


Богојавление Водици во Охрид помина без безбедносни проблеми.

Во врска со безбедносниот аспект околу одржувањето на верскиот празник Богојавление Водици, на својот ФБ профил, портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, напиша: „Големиот празник Богојавление Водици, во Охрид помина во беспрекорно поволна безбедносна состојба. Немаше нарушувања на јавниот ред и мир, немаше џепни кражи ниту сообраќајни незгоди“. 

Портпаролот Димоски, ваквата изјава ја даде во отворената празнична програма за ТВ „ Сител“ каде зборуваше за сетот безбедносни мерки што СВР Охрид ги презема за обезбедување на собирот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK