Нед03292020

Последна промена06:49:24 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ФОТО: Најмладите капачи чувари на традицијата

ФОТО: Најмладите капачи чувари на традицијата

Сподели

Во Охрид , каде Водици е празник над празниците верниците се капат од најмали нозе.

По традиција денес во осветените езерски води храбро пливаа деца на возраст од пет, шест, седум и осум години. 

Охриднет.ком со посебно внимание издвојува простор за најмладите капачи кои ја чуваат традицијата. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK