Сре09232020

Последна промена10:25:30 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид За Рупе крст со бисери и крст од филигран со рубини

За Рупе крст со бисери и крст од филигран со рубини

Сподели

Охридските репрезентативни изработувачи на бисери и филигран по традиција го даруваа среќниот фаќач на крстот.

Михајло Филев познатиот изработувач на оригинални охридски бисери на Рупе му подари ланец со крст од бисери. 

 

И филигранистот Митко Укоески трета година по ред го дарува среќниот фаќач со традиционален крст од сребро со македонски рубини. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK