Саб03282020

Последна промена11:20:23 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ноќеска во стан, физички нападнат охриѓанец

Ноќеска во стан, физички нападнат охриѓанец

Сподели

Нападнатиот е 27 годишен охриѓанец.

Како што информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, „на 20 овој месец во 00.40 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир во стан на улицата „Карпош Војвода“ во Охрид.“
Нарушувањето било извршено со фзички напад извршен од И.Д. врз Б.Д.(27), двајцата од Охрид а по целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK