Саб09192020

Последна промена11:16:16 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Повредените од сообраќајката кај Хидробиолошки, задржани во „Св.Еразмо“

Повредените од сообраќајката кај Хидробиолошки, задржани во „Св.Еразмо“

Сподели

Возачот е тешко повреден а сопатничката полесно.

Вчера во 15.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Охрид - Свети Наум Г.Џ.(39) од Охрид, управувајќи патничко возило „рено лагуна“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобила сопатничката М.Џ.(32) од Охрид, по што биле пренесени во болницата „Свети Еразмо“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK