Саб09192020

Последна промена09:09:47 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Насилник одзел пари од аптека

Насилник одзел пари од аптека

Сподели

Полицијата трага по насилникот кој и се заканал на вработената.

Синоќа во 18.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека во аптека на ул. „Сирма Војвода“ во Охрид, едно лице со закана кон вработената, одзело пари од касата.
-На местото на настанот, по овластување на Јавен обвинител, увид извршија полициски екипи. СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на сторителот, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK