Сре09232020

Последна промена10:17:26 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Дабови дрва и марихуана „улови“ охридската полиција

Дабови дрва и марихуана „улови“ охридската полиција

Сподели

Полицајците вчера кај Лескоец сопреле „Голф“ и ги пронашле предметите.

Според соопштението од канцеларијата за односи со јавноста во СВР Охрид, „на 21.01.2020 година, при преглед на патнички автомобил „Голф“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Б.П.М.(31) од Охрид, извршен на улица „Илија Смически“ во охридското село Лескоец, пронајдени се три метри просторни огревно дабово дрво без соодветна документација. Притоа, кај Б.В.(26) од Охрид-сопатник во возилото, пронајдена е марихуана. Пронајдените предмети се одземени и предадени за натамошна постапка, а по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“.  

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK