Пон09282020

Последна промена11:28:35 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Апел за помош на 12 годишната Ева од Охрид

Апел за помош на 12 годишната Ева од Охрид

Сподели

Дванаесет годишната Ева  од Охрид боледува од тумор на мозокот, Pilocytic Astrocytoma.

За да ја победи лошата болест неопходно е во феруари да се оди на радио терапија во Турција, каде девојчето е оперирано пред крајот на 2019 година.

Вклучувајќи ги и приемните прегледи, целиот третман во Турција чини 18 500 €, средства кои родителите на Ева не се моќни самостојно да ги обезбедат.

Да бидеме хумани, да подадеме рака! Да помогнеме малата Ева да ја победи болеста, и да му се радува на животот! 

Сите хумани луѓе можат да помогнат со донации на следните начини:

– жиро сметка за донации од Македонија: 240127104572478, УНИ Банка, Зоран Колоски

– за донации надвор од Македонија: IBAN: MK7240127104572478

Охрид и охриѓани се докажани хуманисти! 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK