Пон09282020

Последна промена11:28:35 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Свети Сава неработен ден за српската заедница

Свети Сава неработен ден за српската заедница

Сподели

Празникот Свети Сава понеделник 27 јануари неработен ден за српската заедница.

 Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 27 јануари (понеделник), Св. Сава е неработен ден за сите граѓани со српска националност во Република Северна Македонија.

Здружението „Коштана“ од Охрид по традиција со пригодна свеченост ќе го одбележи празникот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK