Саб04042020

Последна промена03:51:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Двојно повеќе заболени од грип во Охрид

Двојно повеќе заболени од грип во Охрид

Сподели

Оваа година има двојно повеќе заболени од грип во Охрид во однос на лани.

Досега во центарот за јавно здравје во одделот за инфективни болести пријавени се 75 заболени од грип. 

Во истиот перод лани имало 37 случаи, вели во изјава за ОхридНет.ком  раководителот на Центарот за јавно здравје Сашо Точко. 

Бројот на заболени се очекува да ратссе во наредниот период. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK