Пон09282020

Последна промена11:28:35 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Секој месец изложба на книги од Роднокрајни автори

Секој месец изложба на книги од Роднокрајни автори

Сподели


Ова е интересна и корисна иницијатива на Охридската библиотека.

НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид ја продолжува традицијата со изложби на книги од роднокрајни автори кои слават роденден. Јануари е богат со родендени и во „Прличевата одаја“ веќе е поставен избор на дела од славениците: Григор Прличев, Иван Точко, Видое Видически, Јован Котевски, Трајан Петровски, Славе Банар, Марија Младеновска и Димитар Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK