Сре09232020

Последна промена10:25:30 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицијата со детали за вчерашната трагична несреќа

Полицијата со детали за вчерашната трагична несреќа

Сподели

При пад од карпа, починал 64 годишен скопјанец.

Вчера во 13,10 часот во СВР-Охрид, пријавено е дека на место викано .„Лабино“, имал повредено лице од пад на брегот од Охридското езеро. Полициски службеници излегле на местото на настанот, а лекар од Итната медицинска помош констатирана е смрт.
Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид вели дека „Извршен е увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Охрид и констатирано било дека се работи за К.С.(64) од Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK