Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВМРО со обвинувања за расипничко трошење на ЈКП Дебарца

ВМРО со обвинувања за расипничко трошење на ЈКП Дебарца

Сподели

Расипничкото или (не)транспарентно работење на Градоначалникот Ногачески продолжува, обвинија повторно од ОК на ВМРО ДПМНЕ Дебарца. 

 

-„Со запознавањето на јавноста за работењето на ЈКП Дебрца во првиот квартал од 2019г. Ногачески не превзема ништо за разрешување на Директорот кој лично тој го назначува. Дали вака транспарентно ги трошат парите на граѓаните уверете се сами. И покрај одлуката за поскапување на водата за 20% во вториот квартален извештај на ЈКП Дебрца за 2019г. Повторно има направено загуба Во висина од 348.672, 00 денари. За репрезентација и во овој квартал потрошиле 27.294,00денари, дневници за службени патувања во висина од 11.795,00 денар и плус надомест за користење на сопствено возило од 3.500,00денари. Дали вакво расипничко работење ветуваше пред избори градоначалникот во заминување уверетесе сами“, пишуваат во соопштението од ОК на ВМРО Дебарца. 

Како доказ ги презентираа следниве документи: 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK