Саб04042020

Последна промена03:51:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид ВРМО ДПМНЕ: Расипничкото владеење на Ногачески, продолжува

ВРМО ДПМНЕ: Расипничкото владеење на Ногачески, продолжува

Сподели

Расипничкото владеење на Ногачески продолжува.

Како што стои во соопштението на ОО ВМРО ДПМНЕ Охрид „Пред да дојде на власт ветуваше дека ќе ги намали непродуктивните трошења за весници, списанија и огласи меѓутоа ништо од тоа како и за се што вети ништо не направи. Сакаме да ја запознаеме јавноста дека Ногачески и овој пат ги излажал и потрошил невероватни 315.973.00 денари за весници списанија и објавување на огласи во 2018 година што може да се види во жавршната сметка на Општина Дебрца за 2018г.
-Отука сакаме да го запрашаме Ногачески дали со овие средства ги купува порталите за да го фалат замајувајќија јавноста за неговиот неуспех и прикажувајќи го во успех? Дали ваков живот ветувавте пред да дојдете на власт? Затоа за брзо време обновата ќе дојде и во Дебрца, а вие градоначалниче ќе заминете, се вели во соопштението на ОО ВМРО ДПМНЕ Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK