Пет04102020

Последна промена10:26:20 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тешко повредена жена на „Железничка“

Тешко повредена жена на „Железничка“

Сподели

62 годишната жена била пренесена во болница.

Вчера во 14.20 часот било пријавено дека на улицата .„Железничка“ во Охрид, патничко возило „Пежо“, со охридски регистарски ознаки, управувано од С.Н.(33) од Охрид, удрило во пешакот З.С.(62) од селото Велгошти, охридско.
- Во незгодата таа се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Општата болница Охрид за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK