Пет04102020

Последна промена09:22:47 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пожар во охридска фабрика

Пожар во охридска фабрика

Сподели

Пожарот се појавил во фабрика за сокови.

Полицијата информира дека  вчера рано утрото во 01.55 часот во фабрика за сокови лоцирана на булеварот „Железничка“ во Охрид, се појавил пожар.
-Од извршениот увид констатирано е дека пожарот зафатил неколку пластични и гумени предмети по што, бил изгаснат од чуварската служба. Во пожарот нема повредени лица а предизвикана е мала материјална штета, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK