Пет04102020

Последна промена09:22:47 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Повреден повозразен охриѓанец

Повреден повозразен охриѓанец

Сподели

Тој бил на велосипед и е пренесен во „Св.Еразмо“.

Вчера во 10.00 часот било пријавено дека на крстосница од бул.„Туристичка“ и ул.„Јане Сандански“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „форд“ со охридски регистарски ознаки, управувано од С.С.(58), товарно моторно возило „пежо партнер“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(66) и велосипед управуван од Т.П.(71), сите од Охрид.
- Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, по што бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“-Охрид за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од СВР Охрид, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK