Пет04102020

Последна промена10:26:20 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид "Чекајќи го министерот” во Охрид

"Чекајќи го министерот” во Охрид

Сподели

Претставата ќе се игра во сабота.

Хит преставата "Чекајќи го министерот” која ги освојува театарските сцени во месец февруари ќе гостува на сцената во Центарот за култура „Григор Прличев“ - Охрид во сабота, 29.02.2020 година. Во претставата игра мега популарната актерка Лидија Вуќичевиќ која публиката ја препознава од култната серија,, Бољи живот”, ,,Жикина династија и уште многу големи тв, филмски и театарски проекти.Покрај неа во претставата играат младите и популарни актери: Семир Гигиќ и Сашо Ристовски. Почеток 20.00 часот, цена на билет 150 денари.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK