Пет04102020

Последна промена10:26:20 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Македонска независна листа промовирана во Охрид

Македонска независна листа промовирана во Охрид

Сподели

Нивното мото е „Нам ни треба Македонија, на Македонија сме и потребни ние“.

Во Охрид денес беше промовирана платформата Македонската независна листа, која со свои листи на пратеници ќе излезе на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 12-ти април. Програмата и платформа на „Македонската Независна Листа“ ја промовираше Горан Тасковски. Тор истакна:
„Нам ни треба Македонија, на Македонија сме им потребни ние! Ова е мотото под кое иницијативата за Македонија односно “МАКЕДОНСКИ НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ” односно Македонскиот Народ ќе ја водаи својата борба во предстојниот период и потоа, изјави Тасковски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK