Вто04072020

Последна промена04:20:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Апсење кај „Свети Наум“

Апсење кај „Свети Наум“

Сподели

На граничниот премин приведен е 31 годишен албански државјанин.

Синоќа во 19,25 часот на Граничниот премин „Св.Наум“ за влез во РСМ, при извршена контрола на Е.Ј.(31) од Р.Албанија кој бил со патничко моторно возило “Опел Зафира“ со албански национални ознаки, било констатирано дека евидирал во “Стоп листа“.
-Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“., тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници за понатамошна постапка, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK