Вто04072020

Последна промена04:20:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Фатен тандем охридски крадци

Фатен тандем охридски крадци

Сподели

За извршени 11 тешки кражби, тандемот добил кривична.

Поради постоење основи на сомнение за сторени 11 казнени дела „тешка кражба“ , СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(35) како и против К.А.(48) за казненото дело „прикривање“, двајцата од Охрид.
Според изјавата на портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, „Тешките кражби, пријавениот С.Ѓ. ги извршил во периодот од 01.10.2019 до 21.01.2020 година во викенд-станови и куќи во Охрид, во приградските населби Рача и Исток како и во викендици и хотел во близина на болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Тој користел подесен алат и физичка сила и одземал електрични апарати, бела техника, прехрамбени производи и пијалоци, уметнички слики други предмети, кои потоа му ги давал како залог на второпријавениот К.А.“

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK