Пет04102020

Последна промена10:26:20 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид И охриѓанец заболен од корона вирус

И охриѓанец заболен од корона вирус

Сподели

Едно лице од Охрид е позитивно на корона вирус.

Ова е најновата информација од последните тестови направени попладнево. Лицето е во стабилна состојба и во домашна изолација. 

Неофицијално заразеното лице неодамна се вратило од странство и било во самоизолација.

Заболениот од Ковид 19 бил средовечен маж.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK