Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓани нападнати во својот дом

Охриѓани нападнати во својот дом

Сподели

Напаѓачите се приведени.

На 21.03.2020 во 02,45 часот во СВР Охрид, С.Н.(56) од Охрид пријавилa дека додека заедно со нејзиниот син Д.Н. биле во нивниот дом на место викано “Чекоштина“ во Охрид го забележале И.Б.(30) од Охрид како ја скршил влезната врата. Тој започнал да фрла со камен кон С.Н. а потоа ја турнал на подот упатувајќи закани кон неа и нејзиниот син. Потоа И.Б. излеглол надвор и ги искршил масата и столиците по што заедно со О.Л.(33) од Охрид кој го чекал во непосредна близина на куќата го напуштиле местото на настанот. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Охрид. По превземени мерки И.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка, а О.Л. бил повикан во полициска станица за целосно расчистување на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK