Пет04102020

Последна промена10:26:20 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Георгиески: Екипите на Комуналец на терен, останатите дома

Георгиески: Екипите на Комуналец на терен, останатите дома

Сподели

Градоначалникот Константин Георгиески денеска ги посети вработените во ЈП Комуналец кои деноноќно се на терен. Секојдневно се вршат дезинфекции низ градот.

 

-Секоја чест за екипите на ЈП „Охридски Комуналец“ кои ги имаат ставено на располагање сите капацитети. Тие работат за Ваше добро, Вие останете дома!
Да бидеме одговорни, да го зачуваме јавното здравје!, повика Георгиески. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK