Пет04102020

Последна промена10:26:20 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Уште еден заболен од корона од Охрид

Уште еден заболен од корона од Охрид

Сподели

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата.

По градови: Скопје (15), Дебар (4), Куманово (2) и Охрид (1).

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот, изнесува 136, информира министерот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK