Пет06052020

Последна промена02:08:52 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Станари од „Беј Бунар“ против пренаменетите апартмани во карантин

Станари од „Беј Бунар“ против пренаменетите апартмани во карантин

Сподели

Станарите во зградата на улица Асном бр.91 во населбата Бејбунар се жалат дека апартманите во станбениот објект ќе се корстат за карантин. 

 

-„Згрозени сме од информацијата која што ја добивме дека од страна на сопственикот на апартманите „Делукс“  во приземјето на стамбената зграда која е со зедничко домување и еден зеднички влез одлучил да ги даде на државата за карантин на потенцијално заболени наши граѓани кои доаѓаат странство. Без никаква консултација со нас сопствениците на станови во кои постојано живееме во истата зграда.
Повикуваме до надлежните да ја преиспитаат одлуката за овој чекор,загрижени за сопственото здравје и здравјето на нашите деца.
Го повикуваме министерот за здравство Венко Филипче дали со овој чин го штити нашето здравје или го доведува во опасност.
Ние немаме ништо против луѓето кои доаѓаат од странство, меѓутоа карантин во станбена зграда не е дозволено“, пишуваат загрижени станари до медиумите. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK