Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Од корона почина туристички работник од Ниш, соработник на Охрид

Од корона почина туристички работник од Ниш, соработник на Охрид

Сподели

Денес на 40 годишна возраст како последица од вирусот "Covid 19" во Ниш почина Милан Андрејиќ сопственик на познатата Туристичка Агенција ММ ТУРС од Ниш Србија.

Милан Андрејиќ беше голем пријател и промотор на туризмот во Охрид. Неговиот интерес за Охрид започна пред 12-тина години во соработка со Антонио Ристевски (Тони Дилерот) кога двајцата заедно во Охрид носеа илјадници гости од Ниш и околината за време на Новогодишните празници. Но неговата Туристичка агенција носеше групи со гости во Охрид и за другите празници (Велигден, 1 Мај) а и за време на летната сезона.

Автор Ванчо Ристески Т.А Висит Охрид

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK