Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Разрешена директорката на охридската болница

Разрешена директорката на охридската болница

Сподели

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција кажа дека е разрешена директорката на охридската болница Славица Малеска Стојадиновиќ.

Тој најави дека во следните денови ќе се врши ревизија за смртта на 66 годишната жена од Горно Татеши, која почина вчера утрото пред да биде транспортирана на Инфектолошкото одделение во Скопје. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK