Саб06062020

Последна промена10:19:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Градоначалникот на Охрид д-р Константин Георгиески го честита Денот на здравјето

Градоначалникот на Охрид д-р Константин Георгиески го честита Денот на здравјето

Сподели

Градоначалникот на Охрид д-р Константин Георгиески го честита Денот на здравјето.

 

-„Во овие мигови кога Вие, здравствените работници сте нашите најголеми херои, нашата надеж и сила во борбата со еден од најголемите здравствени предизвици во историјата, Ви посакувам пред се добро здравје, ведрина и истрајност!
Останете горди на она што сте!
Сметајте на мојата целосна поддршка и како доктор и како градоначалник. Заедно сме посилни, заедно ќе победиме!
Нека е честит 7-ми април, Светскиот ден на здравјето!
Почитувани граѓани, грижејќи се за своето здравје, го чувате здравјето на Вашите најблиски и помагате во чувањето на Јавното здравје!
Денешниот ден кој е посветен на здравјето нека биде наш поттик да останеме совесни и принципиелни! Да ги почитуваме препораките за превенција и борба со Ковид-19“, напиа на својот фејсбук профил Георгиески. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK