Саб06062020

Последна промена03:51:42 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Груевски за Богојавление во Охрид

Груевски за Богојавление во Охрид

Сподели

Премиерот Никола Груевски утре ќе престојува во Охрид по повод одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление- Водици.

 

 

За прв пат откако е премиер и претседател на ВМРО ДПМНЕ Груевски ќе присуствува на најголемата црковно народдна манифестација во земјава. Премиерот ја прифати поканата на кумот - охридскиот градоначалник Никола Бакрачески да го следи осветувањето на водите на Охридското езеро. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK