Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид УМС Охрид го возобнови сонцето во Велгошти

УМС Охрид го возобнови сонцето во Велгошти

Сподели

Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ  Охрид го возобнови уништеното шеснаесеткрако сонце  во спортската сала во село Велгошти. 

 

-Нема да дозволиме вакви вандалски чинови Ние сме и ќе бидеме сведоци и ќе ја чуваме нашата историја“, велат од УМС на ВМРО ДПНЕ Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK