Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Се уредува и влезот на Охрид од Битола

Се уредува и влезот на Охрид од Битола

Сподели

Во време на корона криза, вонредна состоја, полициски час  општина Охрид со полна пареа изведува градежни активности на повеќе локации во градот. 

 Покрај реконструкцијата на долго најавуваната улица „Абас Емин“, за прв пат се уредува и влезот на Охрид од Битола. Се реконструира коловозот, се уредуваат  тротоари. Изминативе три  години има вкупно над 1,5 милјарда денари помош за Охрид. 

-Ќе продолжиме да работиме на вакви крупни инфраструктурни рпоекти. Во моментот се изведуваат два капитални проекти Ул „15 корпус“ обезбедени се 28 милиони денари од Агенцијата за патишта, додека тротоарите и атмосферската канализација ги покрива општина Охрид. Вториот проект е улицата „Абас Емин“, рече градоначалникот Георгиески. 

 ВИДЕО: 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK