Пет07032020

Последна промена09:53:49 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Време е за вкусна храна, ресторан Томато Охрид

Време е за вкусна храна, ресторан Томато Охрид

Сподели

Ресторан Томато во срцето на Охрид  повторно  отворен за своите посетители.

Согласно здравствените препораки, масите на растојание, персоналот со заштитни маски, дезинфицирано, чисто, стерилно, бидејќи здрвјето е најважно.....

Повторно да уживаме во традиционалната вкусна приказна, најдобрите јадења зготвени од врвни мајстори.

Да се присетиме на вкусот на најдобрата скара во градот, подготвена од свежо месо и одбрани зачини во друштво на свежи салати од локалните градинари.

Наутро уживајте во топли чорби по ваш избор телешка или рибна, зготвени по традиционални, но и здрави  рецепти.

Токму со нив нашето мени е посебно.

Да не ги заборавиме и рибните специјалитети приготвени на традиционален охридски начин. 

Да ги почитуваме препораките, но и да уживаме во секој миг од животот. 

Може да уживате во прекрасниот амбиент на самиот плоштад, во срцето на преубавиот Охрид, но може и да нарачате храна за дома. 

Телефон за контакт 071 371 738 

Комерцијален текст 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK