Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Марихуана пронајдена во „БМВ“

Марихуана пронајдена во „БМВ“

Сподели

Охридската полиција приведе двајца охриѓани.

Синоќа околу 21 часот и 30 минути, во СВР Охрид приведени и лишени од слобода се Н.М. (45) и Е.Ш.(40), двајцата од Охрид. Според портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, „двајцата се затекнати во патнички автомобил „БМВ“ на улицата „Васил Стефоски“ во кое, при преглед пронајдена и одземена е најлонска кеса со опојна дрога марихуана“.
По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK