Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Жител на струшко Радолишта учесник со сообраќајката на „Туристичка“

Жител на струшко Радолишта учесник со сообраќајката на „Туристичка“

Сподели

Жител на струшко Радолишта  со автомобил  удрил во жената на „Туристичка“. 

 

На 30.05.2020 во 19.30 часот на булеварот .„Туристичка“ во Охрид, патничко возило „Фолксваген Голф“ со струшки регистарски ознаки, управувано од П.М.(21) од селото Радолишта, струшко, удрило во пешакот В.П.(70) од Охрид. Во незгодата, В.П. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во болницата во Охрид за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK