Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицијата контролира и казнува за неносење маски

Полицијата контролира и казнува за неносење маски

Сподели

Полицијата издала 308 платни налози. Во периодот 30/31.05.2020 година, полициските службеници, издале 308 прекршочни налози на физички лица за сторен прекршок спротивен на уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето (Охрид-146, Струга-94, Кичево-39, Дебар-29), информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.


Како што посочува Димоски, „според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, моментно во изолација се 109 лица (Охрид-43, Струга-45, Кичево-21). Врз нив, полициски службеници извршиле вкупно 69 контроли. Во самоизолација, моментно се регистрирани вкупно 38 лица (Охрид-20, Струга-12, Кичево-1, Дебар-5). Врз овие лица, извршени се 18 контроли. Воедно, полициските службеници самостојно но и во координација со Државниот пазарен инспекторат, извршиле 150 контроли врз угостителски и други објекти (Охрид-47, Струга-30, Кичево-58, Дебар-15)“.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK