Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Момче сторил сообраќајка во полициски час

Момче сторил сообраќајка во полициски час

Сподели

19 годишниот млад возач избегал по сударот.

Млад охриѓанец, за време на полициски час, со возилото удрил во бетонски столб и најверојатно многу уплашен избегал од самото место. Го пронашла полицијата и му поднесла пријава. СВР Охрид, до надлежното Основно јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против Ф.П.(19) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.
- Тој, на 11.05.2020 год. околу 01,00 часот, на локален пат во селото Песочан, општина Дебарца, предизвикал сообраќајна незгода во која со свое патничко возило удрил во електричен столб и избегал. По преземени мерки, тој е пронајден при што, полициските службеници констатирале дека не поседувал дозвола за движење во време на полициски час, издадена од надлежен орган, соопшти портпаролот на СВР Охрид м-р Стефан Димоски.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK